«У громадах області функціонує 64 місця тимчасового проживання ВПО. В них є понад 350 вільних місць. Щодо розміщення евакуйованим та переміщеним особам необхідно звертатися до місцевих підрозділів соцзахисту. Маємо на порталі ОВА довідник з інформацією про види допомог, які можуть отримати ВПО», – говорить заступник начальника Полтавської ОВА Володимир Василенко.
Також в області здійснені відповідні заходи щодо екстреного розгортання ліжко-місць у разі додаткової потреби.
З початку повномасштабної війни надійними партнерами Полтавщини з питань соціальної, психологічної та юридичної підтримки ВПО стали благодійні, громадські й міжнародні організації.
«З лютого 2024 року ми не перестаємо опікуватися ВПО. Маємо ресурси: продуктові набори, ліжка, ковдри тощо. Тому люди можуть розраховувати на нашу підтримку», – говорить голова Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Ірина Плюсніна.
Категорії ВПО, що потребують особливої уваги – одинокі люди старшого віку, маломобільні особи, люди з інвалідністю. В області вишукують можливість підтримати саме цих людей. Інтернатні заклади Полтавщини стали прихистком для понад 270 внутрішньо переміщених осіб.
Люди, для яких Полтавська область стала другою домівкою, не залишаються зі своїми проблемами сам на сам.
Підпишіться, щоб отримувати листи.