Освітяни, історики, краєзнавці обговорили постать педагога через призму дотримання законодавства з деімперіалізації та деколонізації гуманітарної сфери.
«На Полтавщині наукова спільнота й громадськість активно долучилися до виконання Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії». В області відбуваються активні обговорення щодо перейменування об’єктів топоніміки, назв юридичних осіб, памʼятників і памʼятних знаків, знаків для товарів і послуг тощо. У ході дискусії спільно напрацьовуємо рекомендації, які будуть враховані Робочою групою Полтавської обласної військової адміністрації з питань деімперіалізації та деколонізації топонімії», – зазначила директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОВА Вікторія Пилипенко.
На Полтавщині три заклади освіти мають ім’я Антона Макаренка. Тому для педагогів участь у засіданні круглого столу актуальна.
«Є дві точки зору щодо перейменування. Наша мета рухатися в правовому полі. Маємо вивчити аргументи обох сторін і ухвалити консолідоване рішення, що не йтиме в розріз із законодавством», – наголосив директор Департаменту освіти і науки ОВА Євген Кончаковський.
Усі доповідачі зійшлися на думці, що викорінення зі свідомості українців та публічного простору імперських стереотипів, міфів, наративів і маркерів нині є питанням національної безпеки. Заслухавши усі пропозиції, учасники круглого столу напрацювали конкретні рекомендації.
Проведення заходу ініційовано Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОВА.
Підпишіться, щоб отримувати листи.