07 вересня 2024, 16:54
«Цей тиждень для кожного з нас став тижнем горя, болю та непоправних втрат. Назавжди у нашій пам'яті залишаться події 3-го вересня, коли ворог здійснив цинічний кривавий терор. Двома ракетами ворог поцілив по навчальному закладу. Одна з будівель Інституту зв'язку частково зруйнована. На жаль, більше півсотні загиблих, та понад 300 постраждалих, – розповів Філіп Пронін. – Крім того, росіяни атакували область безпілотниками. Уламки безпілотника пошкодили адміністративну і виробничу будівлі промислового підприємства області».
Про наслідки російської атаки керівництво регіону поспілкувалося на пресконференції з міжнародними, всеукраїнськими та регіональними медіа. Представники профільних структур та керівництво навчального закладу доповіли про оперативну ситуацію.
«Консолідували зусилля задля того, аби всі постраждалі отримали належну допомогу. Медзаклади оперативно прийняли людей. Лікують пацієнтів як стаціонарно, так і амбулаторно, – наголосив Філіп Пронін. – Під час наради за участі міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка подякували медикам за врятовані життя наших людей. Це найцінніше. Детально обговорили всі етапи реагування – роботу екстрених служб та лікарень, проведення судово-медичної експертизи».
Також Філіп Пронін зауважив, що в області визначили основні потреби постраждалих з відповідними службами. Медзаклади забезпечені компонентами крові. Ліки та витратні матеріали – теж у достатній кількості. Разом з тим запаси варто поповнювати, тому сформували необхідний перелік. Подякував Дніпропетровщині за доставку протиопікових засобів.
«Забезпечуємо усім необхідним тих, чиє житло було пошкоджене внаслідок ворожої атаки. З матрезерву направили плівку для закриття пошкоджених вікон у житлових будинках. З обласного гумштабу передаємо OSB-плити. Матеріали надавали і міжнародні партнери. Соціально відповідальний бізнес області допоміг з лікарськими засобами і витратними матеріалами, надали фінансову допомогу. Для рідних загиблих і поранених забезпечили тимчасові місця проживання. Дякую усім, хто рятує, допомагає і підтримує наших людей», – сказав Філіп Пронін.
За його словами, також Полтавщина передала гуманітарну допомогу для Харківщини. Це OSB-плити і дерев'яні бруси.
«Будматеріали необхідні для відновлення пошкоджених будівель Харківської області внаслідок ракетних обстрілів. Вдячні бізнесу та підприємствам аграрної сфери регіону за небайдужість і підтримку. У темні часи особливо видно світлих людей і тих, хто на нашому боці», – наголосив очільник області.
Він додав, що надійним партнером регіону залишається Агентство ООН у справах біженців. Завдяки співпраці у гуртожитку одного з ліцеїв на Полтавщині створили комфортні умови для проживання ВПО. В оновленому приміщенні вже проживають нові мешканці. Більшість – евакуйовані з Донеччини.
Крім того, цього тижня робоча група «Прозорість і підзвітність» розглянула кілька закупівель.
«Вчергове звернули увагу на ситуацію щодо будівництва багатоповерхівки у Щербанівській громаді, а також поточний ремонт вулично-дорожньої мережі у Полтаві. Також у фокусі – закупівлі Терешківської, Кам'янопотоківської та Полтавської громад. Вони стосувалися послуг із техобслуговування ліфтів, надання правової допомоги, а також будівництва протирадіаційного укриття на території навчального закладу. Прозорість, відкритість та підзвітність – ключові принципи нашої роботи», – наголосив Філіп Пронін.
Підпишіться, щоб отримувати листи.