Володимир Василенко зазначив, що підтримка, яку отримує Полтавщина від міжнародних партнерів, є вагомою. І це стосується не лише освітнього напряму, а й соціального, ветеранського, медичного та інших.
«В освітній сфері ми зіштовхнулися зі значними викликами. Починаючи від пандемії COVID-19 і закінчуючи війною, яка наразі триває. І саме інвестуючи в освітні проєкти, дбаємо про майбутнє наших дітей, які мають змогу навчатися, отримувати знання в безпечних закладах освіти офлайн. Також це й покращення матеріально-технічної бази та освітніх просторів», – зазначив Володимир Василенко.
Представники ЄС оглянули приміщення ЗВО, які модернізовані в межах проєкту «Вища освіта України. Енергоефективність та сталий розвиток». Його реалізовує Міністерство освіти і науки України у співпраці з Європейським інвестиційним банком. Ініціатива спрямована на енергоефективну модернізацію будівель.
Крістіна Мікулова зауважила, що проєкт є прикладом співпраці багатьох партнерів, кожен з яких робить важливий внесок у спільну справу.
«Це непросто, але саме такі кроки готують систему освіти України до європейських стандартів і наближають вас до Євросоюзу. Ця модернізація створить сучасне освітнє середовище, яке підтримуватиме студентів і викладачів як зараз, так і після війни. Це інвестиція, яка допоможе відбудувати сильну, незалежну і процвітаючу Україну», – сказала Крістіна Мікулова.
Ректор Полтавської політехніки Володимир Онищенко зауважив, що університет є одним із шести закладів вищої освіти України І фази проєкту ЄІБ «Вища освіта України». Завершення енергоефективної модернізації перших двох будівель університету є вагомим досягненням.
«Кампанія, яку впроваджує представництво Європейського Союзу в Україні, є не лише проявом підтримки України у складний час, але й важливим кроком до розбудови нових партнерських відносин. Підтримка ЄС дозволяє нам не лише зберегти безперервність освітнього процесу, але й створювати безпечне, сучасне та інноваційне середовище для навчання наших студентів. Університет є першим, хто власними силами розробив проєкт та кошторисну документацію, уклав контракти на будівельні роботи та зміг модернізувати інфраструктуру й успішно завершити два об'єкти – навчальний корпус та гуртожиток», – сказав Володимир Онищенко.
У ході реалізації ініціативи облаштували укриття, утеплили фасади будівель, замінили вікна на енергоефективні, термомодернізували покрівлі, замінили двері, оновили систему вентиляції, автоматизували теплові пункти, перевели котельні на альтернативні види палива, встановили системи блискавкозахисту, оновили санвузли. Також будівлі адаптовані для людей з інвалідністю.
Загальна вартість проєкту – 7,5 млн євро. Він передбачає модернізацію 10 будівель: чотирьох гуртожитків та шести навчальних корпусів.
Підпишіться, щоб отримувати листи.