24 грудня 2024, 13:43
«Основне завдання архівістів – поповнити архівні фонди документами про сучасну історію Полтавщини, надійно зберегти архівні ресурси та популяризувати архівні джерела з метою правдивого висвітлення української історії, – зауважив Антон Чубенко. – Праця архівістів, як ніколи, потрібна для функціонування громадянського суспільства. Важливо, що архівісти Полтавщини є одними з лідерів в Україні за темпами оцифровування документів Національного архівного фонду та надання електронних інформаційних послуг споживачам. Від роботи архівістів залежить не тільки сьогодення, а й майбутнє нашої держави».
Мережа архівних установ Полтавщини – це Державний архів Полтавської області, чотири архівних відділи районних військових адміністрацій, шість архівних відділів міських рад та 34 трудових архівів. Штатна чисельність працівників архівних установ області складає 154 фахівці.
За словами Антона Чубенка, архівісти все активніше долучаються до військово-патріотичного виховання молоді.
«Наразі архівісти виконують ще одну важливу місію – формують комплекси документів про російсько-українську війну та злочини країни-агресора. Завдяки роботі архівістів залишаються свідчення про той чи інший період життя нашої країни», – зауважив Антон Чубенко.
Архівісти області зробили свій внесок у відновлення історичної правди та військово-патріотичне виховання молоді. В умовах ідеологічної гібридної війни було важливо мовою документів спростовувати фейки історичного спрямування країни-агресора. Для цього постійно організовували круглі столи, виставки архівних документів, проводили уроки для учнів та студентів. Архівісти як члени топонімічної комісії міста Полтави з питань найменування та перейменування елементів міського середовища надавали допомогу у пошуках відповідних рішень органів місцевого самоврядування щодо найменування вулиць, парків, готували на запити комісії архівні довідки, висловлювали пропозиції щодо зміни (деколонізації) топонімів у місті.
У Полтавській області кількість сканованих архівних документів є також рекордною – 48 тисяч архівних справ, 3 235 478 аркушів документів. Оцифровані справи розміщені на платформі американської генеалогічної корпорації FamilySearch та міжархівному пошуковому порталі і їх кількість є найбільшою серед державних архівних установ України, які оприлюднюють свої ресурси.
Змінився і формат надання послуг користувачам документів Національного архівного фонду. У період воєнного стану кількість відвідувачів читальних залів архівів значно скоротилась, але збільшилося у рази надання в режимі онлайн сканованих копій документів на замовлення споживачів інформації. Онлайн послуги стають все більш популярними. Архівна установа стала людиноцентричною і сервісноорієнтованою службою.
Нагородження Архів
Архівісти
Нагородили
Чубенко (9)
Підпишіться, щоб отримувати листи.