09 січня 2025, 08:34
«Цифровізація регіону й громад є ключовим інструментом для підвищення ефективності управління, прозорості влади та якості життя громадян. Вона дає змогу швидко та зручно отримувати адміністративні послуги, зменшує бюрократію й економить час громадян. Окрім того, цифровізація сприяє розвитку бізнесу, покращенню освітніх можливостей і підсиленню кібербезпеки регіону. В умовах війни цифрові рішення допомагають забезпечити стабільність критичних систем, зберігати дані та швидко реагувати на загрози», — наголосив Володимир Когут, т.в.о. начальника Полтавської ОВА.
Один із найуспішніших цифрових проєктів області — упровадження політики відкритих даних. Ця система дає змогу мешканцям дізнаватися, як витрачають бюджетні кошти, які рішення ухвалюють на сесіях та як використовують комунальне майно. На Порталі відкритих даних зареєструвалося 58 територіальних громад і вже публікують важливу публічну інформацію.
Також у регіоні створили мобільний застосунок «Джерела питної води Полтавщини». Він містить інформацію про всі доступні джерела питної води. Зокрема, дані про розташування джерела: район, громада, тип населеного пункту, населений пункт, адреса та його тип: колонка, колодязь, бювет, джерело. Наразі застосунок доступний для користувачів Android.
Крім того, у регіоні реалізовано кілька цифрових проєктів, серед яких:
школа підготовки пілотів агродронів. Залучення безпілотних технологій — можливість для агропідприємств вийти на новий рівень. Підвищити ефективність і стійкість виробництва у галузі сільського господарства. Навчання пройшли 48 осіб.
посилено кіберстійкість Полтавської ОВА. Для цього проведено кібердіагностику та визначено рівень критичності інформаційно-комунікаційних систем (ІКС).
впровадження сервісу Cisco Umbrella, який блокує небажаний контент. Його застосовано на рівні обласної військової адміністрації, її структурних підрозділів, районних військових адміністрацій та територіальних громад.
У Полтавській області розвивають одразу кілька напрямів диджиталізації. Для цього ОВА:
активно впроваджує проєкт Дія.QR: до проєкту долучилося 100 % точок надання адмінпослуг, управлінь соціального захисту населення, закладів загальної середньої освіти та закладів професійної, фахової передвищої освіти, закладів вищої освіти державної форми власності.
100 % громад запровадили електронний документообіг і використовують е-петицію та е-звернення.
Полтавщина демонструє значні успіхи цифровізації регіону, створюючи прозоре, безпечне та зручне середовище для громадян і бізнесу. Відкриті дані, посилення кібербезпеки, цифрові адмінпослуги та нові технологічні проєкти в освіті, обороні й сільському господарстві роблять область більш інноваційною та стійкою до викликів часу.
Підпишіться, щоб отримувати листи.