Основна мета цього майданчика – налагодження конструктивного діалогу, вирішення проблемних поточних питань, отримання вичерпної інформації, підтримки, допомоги в різних питаннях підприємницької діяльності.
«У сучасних умовах рівність і доступність – ключові засади сталого розвитку суспільства. Компанії, що враховують потреби різноманітних соціальних груп, не лише реалізують соціально відповідальну політику, але й здобувають суттєві переваги. Формування безбар’єрного простору сприяє розширенню аудиторії клієнтів і партнерів, зміцненню довіри до бренду та підвищенню його репутаційного капіталу. Отже, інклюзивний підхід у бізнесі – це не просто актуальна вимога, а далекоглядна стратегія, що стимулює економічний розвиток і сприяє соціальній єдності», – акцентував заступник директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ПОВА Андрій Сорочинський.
Заступник начальника управління – начальника відділу забудови населених пунктів та містобудівного кадастру управління містобудування і архітектури Департаменту будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики ПОВА Антоніна Ільїна поінформувала про актуальність створення інклюзивного простору. Нині безбар’єрність у пріоритеті й є одним із напрямів державної політики України. Відсоток маломобільного населення, включаючи чисельність осіб із інвалідністю, зростає. Хоча безбар’єрність зазвичай асоціюється лише з пандусами, спеціальними дверними ручками чи облаштованими вбиральнями, насправді вона охоплює значно ширше коло аспектів, які впливають на якість життя, збереження гідності та незалежність кожної людини. Урядом в 2021 році затверджена «Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року». Національна стратегія визначає шість основних напрямів створення безбарєрного простору: фізична, інформаційна, суспільна, економічна, цифрова та освітня безбар’єрність.
«Участь підприємців у створенні інклюзивного простору є важливою. Особливо це відчувається у ході впровадження державного флагманського проєкту «Рух без бар’єрів» зі створення безбар’єрних маршрутів у населених пунктах. На безбар’єрному маршруті доступним має бути все: траєкторія руху, заклади соціальної сфери, підприємства, об’єкти торгівлі, транспорту, благоустрій», – розповіла Антоніна Ільїна.
У ході спілкування обговорили питання посилення співпраці між владою та бізнесом у сфері створення безбар'єрного середовища, підготовка рекомендацій щодо покращення інфраструктури для осіб з обмеженими можливостями, проведення додаткових інформаційних заходів для підприємців щодо впровадження принципів інклюзивності.
Загалом до діалогу долучилося 260 учасників.
Діалог Влади Та Бізнесу
Діалог Влади Та Бізнесу1
Діалог Влади Та Бізнесу3
Діалог Влади Та Бізнесу4
Діалог Влади Та Бізнесу6
Підпишіться, щоб отримувати листи.