21 травня 2025, 14:10
На Полтавщині простір «Барнахус» діє як спеціалізована служба Полтавського обласного центру соціальних служб, команда якого пройшла відповідне навчання щодо соціальної підтримки у процесі правосуддя дітей, які постраждали або стали свідками насильства.
20 травня у Києві команда «Барнахус» з Полтавщини разом з колегами з інших областей взяли участь у спеціалізованому тренінгу «Запобігання суїциду в рамках надання соціальних послуг», щоб посилити готовність команд працювати з темою, про яку часто мовчать, але яка потребує найчутливішого і водночас найрішучішого реагування.
Учасники працювали над тим, як вчасно розпізнавати ризики, правильно ставити прямі запитання, діяти у випадках загрози життю дитини та складати індивідуальні плани безпеки.
Навчання провела Тетяна Устінова – психологиня, методистка Київського міського центру соціальних служб. У програмі було передбачено аналіз міфів і фактів про суїцид, відпрацювання кризових сценаріїв, алгоритм дій при заяві про суїцид, а також роботу з темою професійного вигорання – зняття стресу та емоційної напруги.
Тільки впродовж останнього року завдяки роботі центрів «Барнахус» підтримку отримали понад 550 дітей і 460 родин, а ще понад 2400 осіб пройшли охоплено просвітницькими заходами.
На Полтавщині на базі простору «Барнахус» за період свого функціонування проведено 224 процесуальні дії за участі 204 дітей, з них 100 дітей – за поточний період 2025 року.
Це результат щоденної, чутливої, професійної роботи фахівців, які обирають бути поруч із дитиною саме в той момент, коли це найважливіше.
_____
Проєкт «Впровадження моделі Барнахус для захисту дітей-постраждалих від насильства» реалізується МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» за підтримки Дитячого фонду ООН UNICEF Ukraine та Міжвідомча координаційна рада з питань правосуддя щодо неповнолітніх.
Тренінг (3) (1)
Тренінг (4) (4)
Тренінг (2) (4)
Підпишіться, щоб отримувати листи.