Адже особи, які потребують допомоги в самообслуговуванні або стороннього догляду не повинні бути відокремлені від активного життя своєї громади. Збереження їх соціальних зв’язків та ментального самопочуття також має вплив на загальний стан здоров’я та якість життя людини.
Для внутрішньо переміщених осіб, з числа уразливих категорій зміна місця проживання, втрата домівки та звичного соціуму також мала додатковий травмуючий вплив.
З осені 2024 року Полтавщина активно долучилась до реалізації експериментальному проекту Міністерство соціальної політики України «гроші ходять за людиною», який полягає в новому механізмі організації надання соціальних послуг окремим категоріям ВПО.
У фокусі: надання соцпослуг «стаціонарного догляду» та «підтриманого проживання» внутрішньо переміщеним особам з числа людей похилого віку та з інвалідністю, шляхом грошової компенсації з державного бюджету, яку особа перераховує надавачу послуг-учаснику проєкту.
«Участь в цій ініціативі це дозволяє вирішити питання проживання внутрішньо переміщеним особам, а також забезпечити надання кваліфікованої допомоги від соціальних працівників та стороннього догляду. Наразі ця ініціатива впроваджується на базі Територіального центру соціального обслуговування Диканської селищної ради, де послугу стаціонарного догляду отримують для 7 осіб з числа ВПО», - коментує директор Департаменту соціального захисту населення ПОВА Людмила Корнієнко.
В рамках робочого візиту представників Департаменту до надавача соціальних послуг Диканської громади, Людмила Василівна ознайомилась з умовами проживання та обслуговування отримувачів послуг, поспілкувалась з мешканцями центру та підкреслила важливість постійного вдосконалення роботи закладу відповідно до Державних стандартів та вимог сьогодення.
Територіальний центр, до якого окрім стаціонарного також входять відділення: соціальної допомоги вдома, денного перебування, організації надання натуральної допомоги, діє в громаді вже п’ятий рік. Щороку заклад охоплює послугами понад 1,7 тисяч мешканців громади відповідно до їх потреб. Станом на сьогодні догляд «на дому» отримують 334 одинокопроживаючі особи з інвалідністю та похилого віку.
«Розвиток соціальних послуг на рівні громад через нові форми та механізми, створюючи оселі підтриманого проживання, міні-пансіонати у вигляді стацвідділень – це майбутнє для соціальної сфери громад, адже затребуване серед мешканців та відповідає вимогам сьогодення.
Наразі, Департамент зі свого боку докладає максимум зусиль та сприяння для забезпечення масштабування ініціативи Мінсоцполітики «гроші ходять за людиною» на рівні інших громад. Є попередні напрацювання щодо Котелевської громади. Перспективним є розвиток і послуги підтриманого проживання в інших громадах області» – підкреслила Людмила Корнієнко.
Департамент соціального захисту населення ОВА готовий забезпечити методичний та технічний супровід територіальних громад та їх надавачів щодо участі в ініціативі Мінсоцполітики «гроші ходять за людиною» відповідно до Постанови КМУ від 6 серпня 2024 р. № 888.
Додаткова інформація та консультації надаються профільним відділом Департаменту за телефоном (0532) 68-12-64.
У Диканці (2)
У Диканці (3)
Підпишіться, щоб отримувати листи.