«Через повномасштабну агресію росії проти України багато компаній, установ і організацій зазнали суттєвих матеріальних втрат. Пошкоджені чи знищені виробничі комплекси, офісні будівлі, техніка й інфраструктура стали критичним викликом для бізнесу. Саме тому правильна й оперативна фіксація завданої шкоди має ключове значення: без неї неможливо буде в майбутньому стягнути репарації з країни – агресора. Власне, цьому – правильному документуванню втрат і шляхам подальшого відшкодування – присвячена наша сьогоднішня зустріч»¸ – зауважила т.в.о. директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ПОВА Олена Онупко.
Детальніше учасники діалогу зупинилися на Реєстрі пошкодженого та знищеного майна. Це державна інформаційна система, яка збирає та зберігає дані про пошкоджене або знищене майно внаслідок бойових дій, терактів чи інших дій, пов’язаних із збройною агресією російської федерації проти України. Основна мета Реєстру – фіксація факту пошкодження або знищення майна, оцінка збитків, виплата компенсацій або відшкодування шкоди громадянам, юридичне підтвердження для звернень до міжнародних судів або інстанцій.
Обговорили й положення Закону України № 2923-IX від 23 лютого та розповіли про порядок дій внесення даних до реєстру. Роз’яснили алгоритм дій суб’єктів господарювання та органів місцевого самоврядування при обстеженні пошкодженого чи знищеного майна, у відповідності до Постанов Кабінету Міністрів України від 12.04.2022 № 473; від 12.04.2017 № 257. Ще одним з важливих аспектів, який обговорили – методики визначення шкоди та обсягу збитків, завданих підприємствам, установам, організаціям.
За підсумками зустрічі сторони висловили вдячність за проведення «Діалогу» та підкреслили значущість подальшого проведення подібних заходів. Адже вони сприяють спільному вирішенню актуальних питань і забезпечують сталий розвиток регіональної економіки.
Загалом до діалогу долучилися 295 учасників.
Діалог Влади Та Бізнесу
Діалог Влади Та Бізнесу2
Підпишіться, щоб отримувати листи.